Znani okularnicy

Znani okularnicy

Nie rozstajesz się z okularami? Oni także! Sprawdź, jakie okulary noszą znani okularnicy

Niegdyś powszechnie uważano, że noszenie okularów to udręka. Noszono je jednak, bo nic innego nie było w stanie zredukować wad wzorku. Ci, którzy mieli poważne problemy z poprawnym widzeniem, musieli nosić bardzo grube i ciężkie szkła, bo tylko one umożliwiały im normalne funkcjonowanie. Teraz okulary wykonywane są z innych tworzyw, są lekkie, a oprawki przyjmują modne kształty. Wszystko to sprawia, że po okulary sięgamy znacznie chętniej, nawet jeśli nie mamy wad wzroku. Podobnie robią niektórzy znani okularnicy.

Okulary sposobem na wyrazisty wizerunek

Wizerunek można tworzyć i kształtować na wiele sposobów, a najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie ciekawych dodatków czy oryginalnych strojów. Wartym uwagi elementem są okulary, które nie tylko dopełniają całości stylizacji, ale potrafią również całkowicie odmienić wygląd twarzy. Współcześnie mamy do wyboru wiele modeli oprawek okularowych. Modne są zarówno delikatne, druciane ramki, jak i kanciaste, mocne oprawki. Również kolorystyka jest mocno zróżnicowana. Dzięki dobraniu odpowiednich oprawek, które zarówno kształtem, rozmiarem jak i kolorem pasują do konkretnej osoby, można stworzyć naprawdę ciekawy i niepowtarzalny wizerunek.

Znani okularnicy w Polsce i na świecie

Znani okularnicy to zarówno osoby, które noszą okulary, ponieważ mają wady wzroku, jak i ci, którzy takich wad nie mają, ale świetnie czują się w okularach – czy to popularnych „zerówkach”, czy też szkłach przeciwsłonecznych. Okulary są nieodzownym elementem stroju projektanta mody Karla Lagerfelda. Właściwie trudno sfotografować dyrektora artystycznego domu mody Channel w momencie, gdy nie ma na nosie ciemnych okularów.

Powszechnie uważa się, że okulary lenonki swoją nazwę wzięły od nazwiska brytyjskiego muzyka Johna Lennona. Rzeczywiście, na wielu zdjęciach widzimy artystę w niewielkich, drucianych ramkach, które doskonale do niego pasowały.

Wyraziste okulary od zawsze nosi również znany amerykański scenarzysta i reżyser Woody Allen. Gdyby nie mocne, ciemne ramki, twarz reżysera absolutnie niczym nie wyróżniałaby się z tłumu, jako że jej rysy są bardzo delikatne.

Znanym okularnikiem jest również Johnny Depp, choć trzeba przyznać, że aktor nie nosi okularów przez cały czas i na części publicznych wystąpień pojawia się bez nich. Niemniej jednak okulary doskonale pasują, mimo upływu lat, do jego wizerunku niegrzecznego chłopca.