20 czerwca 2018 | 02:06
Wiosenne oprawki

Wiosenne oprawki

Wiosenne oprawki, czyli o trendach na rynku optycznym

okulary na wiosneAnalizując przemiany zachodzące na rynku optycznym, nie można całkowicie wyeliminować tematów modowych, ponieważ dzisiejsze okulary pełnią nie tylko funkcje ochronne, ale są także gadżetem, który może stworzyć stylizację albo nadać jej innego charakteru. Istotny jest zatem zarówno proces powstawania nowoczesnych soczewek, wykorzystanie najnowszych technologii, jak i kształty i kolorystyka oprawek. Najciekawsze i najbardziej kolorowe są oczywiście wiosenne oprawki.

Wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne powinny być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Jeżeli zamierzamy ich używać w czasie jazdy samochodem albo podczas wielogodzinnego pobytu na plaży, muszą być idealnie dopasowane. Okulary nie powinny uciskać nosa ani uszu i pozostawiać nieestetycznych śladów. Nie powinny też zsuwać się z nosa, ponieważ ciągłe poprawianie jest wyjątkowo irytujące.

Okulary na sezon wiosenno-letni muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, ponieważ w tym czasie są mocno eksploatowane. Kiepskie materiały mogą niszczyć się nawet pod wpływem słońca, nie wspominając już o upadkach czy obtarciach. Ważna jest zarówno jakość materiałów, z jakich wykonuje się soczewki, jak i wiosenne oprawki.

Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne to takie, które zawierają wysokie filtry UV. Tylko taka ochrona sprawi, że szkodliwe promieniowanie słoneczne nie dotrze do oczu, nie wywoła zaczerwienienia ani dyskomfortu.

Wiosenne oprawki – trendy na rynku optycznym

wiosnaPoczątek wiosny to idealny czas na przegląd zawartości szafy. Zimowe ubrania i dodatki w końcu mogą wylądować w pudle, a ich miejsce zajmuje cieńsza odzież, zwykle w jaśniejszych kolorach oraz typowo wakacyjne dodatki, w tym okulary przeciwsłoneczne. W tym roku śmiało można nosić okulary modne w ubiegłym sezonie, czyli np. lustrzanki. Świetnie sprawdzą się również klasyczne modele w stonowanych kolorach. Jeśli jednak mamy potrzebę odświeżenia szafy, możemy wybrać wiosenne oprawki wpisujące się w obecne trendy (znajdziesz je na blogu eyemasters).

W nadchodzącym sezonie szczególnie modne będą minimalistyczne, wąskie oprawki z trójkątnymi soczewkami. Zdaniem niektórych wyglądają nieco dziwacznie, co nie zmienia faktu, że stały się obowiązkowym dodatkiem na wielu pokazach mody a wkrótce zaobserwujemy ich wysyp na ulicach europejskich miast. Co ciekawe, soczewki w tych okularach są zazwyczaj lekko przezroczyste, a ich kolorystyka dość jednorodne – odcienie fioletu, czerwieni, różu, granatu.

Najmodniejsze wiosenne oprawki to także duże i okrągłe okulary w żywych kolorach. Mocne kolory, takie jak bordowy czy żółty sprawiają, że twarz wygląda wyjątkowo wyraziście.