22 października 2017 | 11:43

Stylowe męskie okulary – jak wybrać

Stylowe męskie okulary – modele

Według statystyk mężczyźni znacznie rzadziej zmieniają okulary niż kobiety. Jeśli już zdecydują się na zakup jest to inwestycja długoterminowa. Dlatego mężczyźni z reguły przywiązują większą wagę do materiału z jakiego wykonane są okulary, jakości i wszystkich parametrów technicznych. Automatycznie model i projekt schodzą na drugi plan. Nie znaczy to jednak, że dostępność modeli jest mniejsza a wybór ograniczony. Oferta męskich modeli okularów jest również szeroka i warto się jej dokładnie przyjrzeć.

Obecnie najbardziej popularnym materiałem, z którego wykonane są okulary jest plastik. Plastikowe ramki gwarantują trwałość i elastyczność a co za tym idzie wygodę. Plastik dzięki swej elastyczności może być dowolnie modelowany. W przeciwieństwie do metalu oprawki plastikowe mogą być zarówno wąskie jak i szerokie. Kolejną istotną kwestią jest kolor oprawek. Tutaj stylowe męskie okulary to okulary we wszelkich odcieniach szarości (zobacz więcej na www.) Szary pasuje niemal do każdego typu urody i karnacji. Szary to dyskretna elegancja, która podkreśla styl i przyciąga uwagę. Drugim popularnym typem oprawek są oprawki transparentne. Taki typ oprawek jest często wybierany przez młodszych mężczyzn. Gdyby jednak w wyborze oprawek decydowała ekstrawagancja warto rozważyć oprawki w stylu retro. Stylowe męskie okulary to nadal lenonki i wszystkie klasyczne modele.

Stylowe męskie okulary – jak wybrać

Wybierając okulary należy w pierwszej kolejności skonsultować się z optykiem a często również okulistą. Pamiętajmy, że chodzi o wzrok a więc najważniejsza są parametry techniczne chroniące nasze oczy lub korygujące wady wzroku. Pamiętamy o typie urody i sposobie użycia. Czy okulary mają nam służyć na co dzień czy mają być tylko dodatkiem do stylizacji na wybrane okazje? Jeśli to tylko dodatek można poszaleć i wybrać coś bardzie ekstrawaganckiego aby przyciągnąć uwagę. Okulary na co dzień to raczej bardziej stonowane modele dobre do pracy jak i na wypad ze znajomymi. Męski modele okularów zmieniają się równie często jak damskie. Warto więc także być na bieżąco ze zmieniającymi się trendami.