soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe – fakty i mity

Praca przy komputerze i regularne przemęczanie oczu sprawia, że nasz wzrok się pogarsza. Coraz częściej z pomocy okulisty muszą korzystać coraz młodsze osoby – przeważnie jednak wolą one korzystać z soczewek kontaktowych niż z okularów. Czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie?

O tej metodzie krąży wiele faktów i mitów, o których dziś napiszemy. Jednym z nich jest opinia, że zakładanie soczewek jest problematyczne i trudne. To zdecydowanie fakt, ale jedynie na początku – z czasem korzystanie z nich nie będzie sprawiać nam żadnego problemu. Zakładanie nie jest również bolesne – nigdy nie dotykamy naszego oka bezpośrednio. Początkowe próby zakładania soczewek na pewno będą trwały dużo dłużej niż później, kiedy wejdziemy już w wprawę. Warto poprosić o poradę lekarza okulistę albo optyka, który na pewno poinstruuje nas jak sprawnie poradzić sobie z soczewką.Kolejnym mitem dotyczącym korzystania z soczewek kontaktowych jest rzekome wywoływanie przez nie infekcji oka. Owszem, niekiedy mają one miejsce, ale jedynie wtedy, kiedy nie przestrzegamy w odpowiedni sposób higieny i zakładamy soczewkę na przykład brudną dłonią. Same w sobie soczewki nie powodują problemów z infekcjami, więc pod warunkiem że odpowiednio o nie dbamy i stosujemy się do zaleceń naszego lekarza, na pewno nie będziemy narażeni na żadne problemy.

Między bajki można również włożyć stwierdzenie, że soczewki są bardzo drogie. Możemy wybrać różne warianty soczewek, zależnie od ich mocy oraz od czasu, w którym chcemy je nosić – koszt jednak będzie porównywalny do niewielkich codziennych wydatków, które biorąc pod uwagę komfort i wygodę są naprawdę niewielkie.

Przed rozpoczęciem korzystania z soczewek kontaktowych warto zasięgnąć opinii okulisty, który rozwieje wszelkie nasze wątpliwości, Dzięki temu będziemy mogli korzystać z nich bez obaw.