Skóra wokół oczu

Skóra wokół oczu – podstawowe zasady pielęgnacji

Zadbana skóra wokół oczu sprawia, że oczy wyglądają piękniej, a twarz młodziej. Niestety sporo kobiet zapomina, że ten obszar wymaga szczególnej pielęgnacji i nadzwyczajnej troski. Skóra wokół oczu jest cienka, wrażliwa, niezwykle delikatna i pozbawiona tkanki tłuszczowej, dlatego szybciej się przesusza. Znacznie wcześniej pojawiają się też na niej pierwsze zmarszczki. Jak zatem o nią dbać, by opóźnić proces jej starzenia się i zapewnić sobie ładną oprawę oczu?

Skóra wokół oczu i podstawowe zasady jej pielęgnacji

  • Prowadź zdrowy tryb życia. Staraj się dobrze odżywiać i codziennie pić zalecaną ilość wody, co pomoże nawilżyć skórę od środka. Zadbaj o to, by w twoim jadłospisie pojawiło się sporo warzyw, owoców, ryb i pełnoziarnistych produktów.
  • Sen to nie tylko zdrowie, ale i wspaniały wygląd. Dlatego jeśli chcesz, aby skóra wokół oczu była w dobrej kondycji, porządnie się wysypiaj (optymalny czas snu to ok. 7-8 godzin).
  • Traktuj okolice oczu delikatnie. Kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe wklepuj opuszkami palców. Nie pocieraj oczu ani nie rozciągaj skóry podczas demakijażu. Jeśli chcesz usunąć makijaż, to zwilż płatki płynem, przyłóż je do oka, przytrzymaj kilka sekund, a następnie przesuń w dół. W ten sposób dokładnie i bezpiecznie usuniesz kosmetyki z powierzchni skóry.
  • Stosuj kremy i maski o bogatym składzie. Powinny wykazywać właściwości odżywiające, nawilżające, liftingujące, przeciwzmarszczkowe itp. Postaw na wszechstronnie działający preparat i pamiętaj o jego regularnym stosowaniu, bo tylko wtedy pojawią się efekty.
  • Nie męcz oczu. Nie przesiaduj zbyt długo przed komputerem, chyba że wymaga tego twoja praca, czytaj przy zapalonym świetle itp. To ważne, ponieważ zmęczone oczy częściej mrużymy, a to przyspiesza proces powstawania zmarszczek.
  • Wykonuj relaksujący masaż okolic oczu. Dzięki temu poprawisz drenaż, zredukujesz opuchliznę i obrzęki, a twoje spojrzenie nabierze świeżości.
  • Chroń delikatną skórę wokół oczu przez szkodliwym promieniowaniem UV. Nakładaj na nią krem z filtrem, a na nos zakładaj okulary przeciwsłoneczne.
  • Unikaj stresu i jak najczęściej przebywaj na świeżym powietrzu (długie spacery lub uprawianie sportów będzie idealnym rozwiązaniem).
  • Funduj sobie ziołowe lub zimne kompresy, które pomogą ci pozbyć się cieni pod oczami i opuchlizny.