ray ban aviator

Ray Ban Aviator – jak sprawdzić czy są oryginalne?

Produkty marki Ray Ban cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Niektóre stworzone przez nią modele zyskały nawet miano kultowych, zwłaszcza modele: Aviator i Wayfarer. Nie dziwi zatem fakt, że są bardzo często podrabiane. Mimo że na pierwszy rzut oka wyglądają niemal tak samo jak oryginały, to ich jakość i wytrzymałość pozostawiają wiele do życzenia. Jak sprawdzić czy są oryginalne? Przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek, dzięki którym rozpoznacie, czy zakupione Ray Ban Aviator to markowy produkt, czy zwykła podróbka. Przyjemnej lektury!

Po czym poznać, że Ray Ban Aviator są oryginalne?

Zastanawiacie się, jak rozpoznać czy zakupione przez was Aviatory są oryginalne? To proste! Trzeba dokładnie obejrzeć ich szkła, pudełko, w które zostały zapakowane i etui. Jak powinny wyglądać i jakie charakterystyczne elementy powinny się na nich pojawić? Już wyjaśniamy.

  1. Pudełko, w których przychodzą okulary jest szare. Na jego dwóch dłuższych bokach i jednym krótszym pojawia się logo marki Ray Ban (napisane białą czcionką na czerwonym tle). Do jednego z krótszych boków przyklejona jest też naklejka zawierająca informacje na temat modelu i rozmiaru okularów oraz kod QR. Koniecznie powinien się na niej znajdować napis „Made in Italy”, ponieważ od 1999 r. firma Ray Ban należy do włoskiego koncernu Luxottica (oczywiście dotyczy to okularów wyprodukowanych po tym roku).
  2. Kolejna sprawa to etui. Do Ray Ban Aviator zawsze dołączone jest skórzane etui w kolorze czarnym i brązowym, w którego lewym dolnym rogu znajduje się odpowiednio złote lub czarne logo firmy. Emblemat jest wyraźny i błyszczący. Logo marki występuje też na metalowym zatrzasku. Co więcej, wnętrze etui jest wykonane z czarnego zamszu.
  3. Co ciekawe, markowe okulary nigdy nie są wkładane do foliowych woreczków, bo miękkie wnętrze etui zapewnia im dostateczną ochronę, więc jest to zupełnie zbyteczne. Foliowy woreczek nałożony jest jedynie na jeden z zauszników, by zabezpieczyć je przed ewentualnymi otarciami.
  4. Następna kwestia to szkła. W oryginalnych produktach mają intensywny i jednolity kolor. Występują w trzech rozmiarach: 55, 58 i 62 mm (to wielkość jednej soczewki). Poza tym w dolnej części lewej soczewki znajduje się naklejka z logo marki. Czasem może się też na niej pojawić napis „Polarised” – dotyczy to oczywiście modeli z polaryzacją.
  5. Ostatnia rzecz, o której chcemy wspomnieć to cena. Nie łudź się, że kupisz Ray Ban Aviator za kilkadziesiąt złotych, bo to niemożliwe. Nawet największa promocja nie sprawi, że będą kosztowały ok. 100 zł. Jeśli chcesz kupić oryginalne okulary przeciwsłoneczne, to przygotuj się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Radzimy ci też, robić zakupy w sprawdzonych sklepach internetowych, w salonach optycznych i za pośrednictwem strony internetowej marki.

Na koniec dodamy jeszcze, że oryginalne Ray Ban Aviator są estetycznie wykonane (duży wybór modeli znajdziecie na eyemasters.pl), a każdy ich szczegół w 100% dopracowany. Ich soczewki posiadają filtry przeciwsłoneczne, które doskonale chronią wzrok i okolice oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV.