Powrót okularów Google

Jakiś czas temu Google podało do publicznej informacji, że zarzucają projekt Google Glass. Nie oznacza to jednak, że projekt okularów google trafił w całości do kosza. Podobno istnieje już nowa wersja okularów która otrzymało kilku wybrańców. Niewątpliwy zaszczyt testowania nowej wersji Google Glass otrzymali już partnerzy Google należący do grupy Glass at Work. Na grupe tą składa się 10 startupów skupiających się w okuł okularów Google oraz podobnych urządzeń zakładanych. Pozwala to przypuszczać że nowej wersji Google Glass da się już używać i niebawem trafi ona na rynek.

okulary GoogleDo tej pory Google skupiała swoje prezentacje głównie na prywatnych pokazach. Zapewne spore zainteresowanie którym cieszyły się owe pokazy skłoniło giganta z Mountain View do opuszczenia ścian swojego laboratorium. Według kolejnej dość wiarygodnej pogłoski nową wersją okularów zajmie się stworzony od podstaw zupełnie świeży zespół. Wiadomość o powstawaniu nowych okularów rozszerzonej rzeczywistości nie spadła na nas jednak jak grom z jasnego nieba, przesłanki były widoczne już od połowy stycznia kiedy to wstrzymano sprzedaż poprzedniej wersji Google Glass. Wtedy też zostaliśmy poinformowani przez Google, że projekt doczeka się nowego szefa czyli Tony’ego Fadella, byłego już szefa firmy Nest, który od ponad miesiąca stopniowo zastępuje swoją poprzedniczkę Ivy Ross’e.

Myślę, że sytuacja ta pokazuje nam jak Google potrafi dostosować się do potrzeb swoich użytkowników i dostrzec niedoskonałości poprzedniej wersji swoich okularów. Wśród użytkowników testujących poprzednią wersje Google Glass skarżyły się na „zbyt” futurystyczny wygląd oraz krótki czas pracy na baterii. Pierwsze plotki które docierają do nas już od początku listopada sugerują, że problemy te zostały rozwiązane. Pozwala to stwierdzić, że nowe okulary Google w dniu swojej premiery będą naprawdę dopracowanym produktem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *