Podkreślanie brwi

Podkreślanie brwi

Podkreślanie brwi – codzienny makijaż twarzy

Kobiety chcą, by ich brwi były wyraźne i gęste. Z tego powodu dorysowują kolejne włoski i podkreślają brwi ciemniejszym kosmetykiem. Na co dzień używają preparatów, których zadaniem jest wzmocnieniem brwi i rzęs. Trudno powiedzieć czy takie odżywki rzeczywiście działają, jednak wiele kobiet uparcie je stosuje i czeka na spektakularne efekty. Inne, mniej cierpliwe lecz zdecydowanie bardziej odważne, fundują sobie makijaż permanentny brwi. Tylko dlaczego podkreślanie brwi stało się takie ważne?

Moda na grube brwi pojawiła się niedawno

Na przestrzeni lat metody, jakimi wykonuje się makijaż twarzy, uległy znacznym przeobrażeniom. Dziś kosmetyki do makijażu są tanie i dostępne na wyciągnięcie ręki. Nie mamy także problemu ze śledzeniem najnowszych trendów ze świata mody. Za sprawą internetu możemy dowoli przyglądać się makijażom, jakie noszą nasze ulubione gwiazdy. Możemy także godzinami oglądać filmiki wizażystek, które instruują, jak krok po kroku wykonać dany makijaż czy używać konkretnego kosmetyku.

Wyrazisty makijaż oczu

Wniosek z obserwacji jest jeden – zapanowała moda na grube brwi. Trend widoczny zwłaszcza na Instagramie. Wiele osób uważa, że podkreślone brwi są nawet ważniejsze aniżeli cienie na powiekach czy tusz na rzęsach. To brwi stanowią oprawą oczu i to dzięki ciemnym brwiom spojrzenie staje się wyrazistsze.

Oczywiście nie zawsze tak było. Pamiętamy czasy, gdy w modzie były maksymalnie „wyskubane” brwi. Nosiły je zarówno zagraniczne, jak i rodzime gwiazdy – wystarczy wspomnieć o Pameli Anderson czy Mandarynie. Co się zatem zmieniło? Zdaje się, że poszukiwano naturalności. Naturalne brwi to grube brwi, oczywiście w granicach rozsądku. Trendy z Instagrama nie do każdego przemawiają. Zdecydowana większość kobiet nie jest zainteresowana wyrazistym makijażem permanentnym. Podkreślanie brwi woli ograniczyć do codziennego makijażu, wykonywanego za pomocą kredki, cienia czy pomady do brwi.

Jak podkreślić brwi, by wyglądały naturalnie?

Podkreślanie brwi jest ważne, ponieważ pozwala na modelowanie rysów twarzy, optyczne powiększanie powieki i sprytne akcentowanie koloru tęczówki. Wszystko to należy jednak robić z umiarem, brwi powinny wyglądać naturalnie. Ważne także, by ich kolor był spójny z barwą włosów.

Jeżeli brwi mają odpowiedni kształt, ich podkreślenie nie zajmie wiele czasu. Nie ma potrzeby rysowania konturów i stosowania czasochłonnych wypełnień. Wystarczy pociągnąć brwi kredką czy cieniem, a następnie zebrać nadmiar szczoteczką. Szczoteczka pozwala także na utrwalenie kształtu brwi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *