oprawki ray-ban

Oprawki Ray-Ban

Oprawki Ray-Ban, a okulary z bazarów i marketów

Każdy, kto ma dużą wadę wzroku, na pewno co jakiś czas kontrolnie odwiedza okulistę, a następnie realizuje receptę na nowe okulary. Okulary korekcyjne kupujemy w salonie optycznym i nie jest to najtańszy zakup. Staramy się natomiast oszczędzać na okularach przeciwsłonecznych i kupujemy je w marketach czy na bazarach. Ale czy w ten sposób rzeczywiście oszczędzamy? Czy oprawki Ray-Ban lub innych zaufanych producentów nie byłyby lepszym pomysłem?

Dobre okulary przeciwsłoneczne – charakterystyka

Okulary przeciwsłoneczne mają chronić wzrok przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. To ich podstawowe zadanie. Dlatego też soczewki powinny być zbudowane w taki sposób, by ta ochrona była jak najwyższa. Oczywiście podstawą jest tutaj filtr UV (najlepiej UV400).

Dobre okulary przeciwsłoneczne to takie, które są komfortowe w noszeniu. Nie zsuwają się z nosa, nie uciskają uszu, nie trzeba ich co chwilę poprawiać. Dlatego konstrukcja oprawek powinna być dobrze przemyślana. Idealnie, jeśli oprawki nie są zbyt ciężkie.

Okulary przeciwsłoneczne powinny być też trwałe. Wielokrotnie zakładane i zdejmowane nie mogą tracić formy. Oprawek wykonanych z dobrej jakości materiałów nie zniszczy ostre słońce ani wilgoć.

Dobre okulary przeciwsłoneczne muszą być też ładne. Najlepiej sprawdzają się klasyczne motywy i kolory, które pozostają zawsze w modzie.

Okulary z bazarów i marketów – tzw. jednorazówki

Tym, co zdecydowanie nie przemawia na korzyść okularów bazarowych jest ich jakość, którą z kolei mogą poszczycić się oprawki Ray-Ban (do kupienia na eyemasters.pl). Okulary bazarowe zwykle wykonywane są z najtańszego plastiku, który szybko ulega odkształceniom. Takie oprawki najpewniej nie przetrwają upadku ani wielogodzinnego noszenia w damskiej torebce, tym bardziej, gdy nie zostały kupione w zestawie z porządnie wykonanym etui.

Oprawki z bazarów i marketów są co prawda kolorowe i na pierwszy rzut oka nawet ładne, ale jeśli przyjrzymy im się chwilę dłużej, dostrzeżemy niedopracowane detale. Wykonanie elementów metalowych pozostawia wiele do życzenia. Także soczewki nie zawsze są wolne od wad – drobnych zarysowań i plamek.

Najważniejsze jest jednak to, że okulary przeciwsłoneczne z bazarów nie zapewniają oczom właściwiej ochrony. Rzadko kiedy wyposażone są w wysokie filtry UV, a często jedyną ochronę stanowi przyciemniona soczewka.

Oprawki Ray-Ban – wysoka jakość i atrakcyjne ceny

Oprawki z marketów i bazarów szybko ulegają zniszczeniom, zatem konieczna jest częsta ich wymiana. Tymczasem wysokiej jakości oprawki Ray-Ban wyglądają doskonale nawet po kilku sezonach użytkowania. Ceny Ray-Banów są całkiem przystępne, a pamiętajmy, że jest to inwestycja na lata. Jeśli w tym czasie kupimy kilka par okularów z bazaru, suma wyjdzie jednakowa, a nawet oprawki Ray-Ban wypadną w zestawieniu korzystniej.