Oprawki dla niego

Oprawki dla niego

Oprawki dla niego – jakie okulary wybierają mężczyźni?

Na rynku optycznym dostępnych jest wiele modeli okularów, po które sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zazwyczaj wyróżniają je klasyczne, popularne od lat oprawki oraz szkła w ciemnych kolorach. Mimo to można wskazać kilka cech, którymi różnią się oprawki dla niego i dla niej. Po jakie okulary sięgają mężczyźni?

Mężczyznom obca jest szaleńcza pogoń za modą

Skłonność do szaleńczej pogoni za modą przypisywana jest kobietom. Mężczyźni lubią dobrze wyglądać, przy czym potrafią wybrać z obowiązujących trendów elementy, które z powodzeniem mogą zaadoptować do swojej garderoby. Podobnie jest z okularami – oprawki dla niego mogą być ładne i modne, ale nie jest to czynnik decydujący o wyborze okularów. Mężczyźni nie zdecydują się na modny wygląd kosztem rezygnacji z wygody.

Oprawki dla niego muszą być trwałe

Trwałość oprawek okularowych jest tym, co cenią mężczyźni. Chodzi o to, by ramki się nie połamały a zawiasy nie rozpadły. Z tego też powodu najpopularniejsze modele męskich okularów to te, wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych oraz tytanu. Tytanowe oprawki są drogie, ale ich trwałość nieporównywalna do zwykłych ramek. Mężczyźni kupują przecież okulary na lata i zazwyczaj, w przeciwieństwie do kobiet, posiadają zaledwie jedną sztukę z wysokim filtrem UV (najlepiej UV 400).

Najważniejszy jest komfort użytkowania

Komfortowe oprawki dla niego to takie, które są dobrze dopasowane. Chodzi zarówno o długość nauszników, jak i szerokość samych oprawek i mostka. Mężczyźni nie znoszą okularów zsuwających się z nosa i uszu albo przeciwnie – zbyt mocno uciskających te partie ciała. Dobrze dopasowane okulary nie będą przeszkadzały nawet podczas wielogodzinnego użytkowania, np. długiej jazdy samochodem. Za najbardziej komfortowe oprawki dla niego uznaje się okulary sportowe – szeroki ich wybór znajdziesz na eyemasters.pl.

Oprawki dla niego – najpopularniejsze kolory i kształty

Najczęściej mężczyźni sięgają po okulary w klasycznych kolorach, czyli czerni i brązie. Modne są także oprawki w barwach ziemi – bordowym, zielonym i szarym. Wybór koloru ramek powinien być uzależniony od karnacji i koloru włosów, choć mężczyźni nie przykładają do tego wielkiej wagi. Jeśli chodzi o kształt oprawek, najmodniejsze są te większe i grubsze, choć oczywiście mężczyzna o bardzo drobnej twarzy powinien zrezygnować z takich okularów. Mocne oprawy wskazane są dla panów z wyrazistymi rysami, lecz twarz typowo kwadratowa lepiej wygląda w połączeniu z opływowym kształtem okularów. Niekiedy warto również rozważyć wybór okularów bez oprawek – to wciąż jeden z gorętszych trendów.