25 kwietnia 2018 | 08:26
Oprawki Aviator

Oprawki Aviator

Podobne wpisy

Rodzaje oprawek okularowych – oprawki Aviator

Nie wszystkie oprawki okularowe równie dobrze wyglądają na każdej twarzy. Nie wszystkie sprawdzą się też w każdej sytuacji, ponieważ oprawki okularów sportowych, przeciwsłonecznych i korekcyjnych różnią się trwałością, rozmiarem, a nawet kolorystyką. Okulary, które wybieramy na co dzień, na ogół mają oprawki w stonowanych kolorach, natomiast ramki okularów przeciwsłonecznych mogą być bardziej szalone, kolorowe. Z kolei okulary sportowe wykonane są z materiałów o podwyższonej trwałości i na ogół są też mocniej zabudowane. Obecnie modnych jest wiele rodzajów oprawek okularowych, a do najpopularniejszych cały czas należą oprawki Aviator.

Po jakie oprawki sięgamy najczęściej?

Duże, masywne oprawki

W ostatnich latach nie maleje popularność dużych, masywnych oprawek. Dla podkreślenia efektu bardzo często przyjmują toporne, kwadratowe kształty. Z pewnością nie są to okulary dla każdego, ponieważ drobna twarz nie będzie wyglądała w nich dobrze. Osoby, które nie lubią zwracać na siebie uwagi, również powinny zrezygnować z tak odważnych oprawek.

Delikatne druciane ramki

Na przeciwległym biegunie znajdują się delikatne, druciane ramki. Bardzo często są to okulary o okrągłych szkłach i w stonowanych kolorach. Pasują do eleganckich stylizacji, ale dobrze spisują się również w użytkowaniu codziennym. Jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne, w minionym sezonie niezwykle modne było połączenie delikatnych ramek z kolorowymi, lustrzanymi szkłami. Najprawdopodobniej przyszłoroczne lato utrzyma ten trend.

Ponadczasowe modele

Niewątpliwie co roku najchętniej sięgamy po klasyczne oprawki (np. oprawki Aviator, kocie oko, okulary panto). Nawet ci, którzy lubią eksperymentować i mają w swojej kolekcji wiele różnorakich okularów, w końcu i tak wracają do klasycznych modeli. Ponadczasowe okulary znajdują się w ofercie czołowych producentów rynku optycznego. Zawsze wyglądają dobrze i z łatwością dopełniają całości stylizacji.

Oprawki Aviator – ponadczasowy model okularów

Oprawki Aviator (do kupienia na stronie eyemasters.pl) należą do kategorii lekkich i delikatnych. Cienkie oprawki zwykle wykonane są z metalu albo tworzywa sztucznego. Soczewki swoim kształtem przypominają kroplę wody. Jeśli chodzi o kolorystykę – tutaj panuje pełna dowolność. Aviatory występują zarówno w stonowanych kolorach, jak i modnych połączeniach kolorystycznych. Kultowe okulary nazywane są też pilotkami, jako że początkowo powstawały z myślą o lotnikach. Produkowała je firma Ray-Ban, a z biegiem lat oprawki Aviator docenili także inni producenci.