25 maja 2018 | 18:31
Okulary zerówki

Okulary zerówki – moda czy potrzeba

Podobne wpisy

Okulary zerówki – element stylizacji

Okulary zerówki to popularny element stylizacji dla wielu osób. Dzięki ciekawym oprawkom o często ekstrawaganckim designie i przyciągających uwagę kolorach okulary sprawdzają się w wielu rodzajach stylizacji. Wystarczy sobie wyobrazić prostą stylizację w klasycznych biało czarnych barwach. Czym jeśli właśnie nie odpowiednimi dodatkami możemy ją uatrakcyjnić? Okulary zerówki nie zaszkodzą naszemu wzrokowi a mogą stanowić ciekawy dodatek, który sprawi że taka stylizacja nie będzie nudna i zyska nowe życie. Okulary zerówki Ray-Ban czy innych światowych marek to z pewnością dobry pomysł na uzupełnienie codziennych kreacji, ale także tych bardziej ekstrawaganckich na wyjątkowe okazje. Czy jednak takie okulary są bezpieczne dla wzroku?

Okulary zerówki – potrzeba?

Okulary zerówki to okulary, które mają zwykłe szkła bez żadnych właściwości korekcyjnych. Okulary wysokiej klasy, a nie te kupione z niepewnego źródła charakteryzują się tym, że mają powłokę antyrefleksyjną oraz mogą chronić przed promieniowaniem UV. Czy ma to jakieś większe znaczenie? Oczywiście, że tak. Dzięki powłoce antyrefleksyjnej okulary zerówki chronią przed szkodliwym blaskiem komputera czy innych ekranów. Nie od dziś wiadomo, że jest to niezwykle szkodliwe dla naszych oczu. Rezultatem długiej pracy przy komputerze czy jakimś innym ekranie jest przemęczenie oczu, łzawienie, zaczerwienienie oraz często znaczne czasowe pogorszenie jakości widzenia. Wiadomo także, że zmęczone oczy oznaczają większą podatność na wszelakiego rodzaju choroby oczu. Powłoka antyrefleksyjna jest więc bardzo ważna. Kolejną sprawą jest ochrona przed promieniowaniem UV. Wiadomo, że w przypadku okularów zerówek nie jest ona tak wielka jak w przypadku okularów przeciwsłonecznych, jest jednak zupełnie wystarczająca na dni o mniejszym promieniowaniu, te bardziej pochmurne.

Czy takie okulary to zatem fanaberia czy konieczność? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W zależności w jakim celu ich używamy można to różnie określać. Jedno jest pewne, okulary zerówki jeśli kupione w pewnym źródle, czyli najlepiej u optyka lub w sklepie internetowym z okularami oferującym markowe okulary to zawsze dobry wybór i sensownie wydane pieniądze. W takim przypadku nie mowy o zbędnym wydatku.