Okulary wędkarskie

Okulary wędkarskie – jak wybrać

Okulary wędkarskie – co trzeba wiedzieć

Na rynku znajduje się naprawdę wiele ofert okularów przeciwsłonecznych. Mamy klasyczne modele jak aviatory czy wayfarery, ale także bardziej fantazyjne modele o nietypowym designie czy okulary sportowe stworzone z myślą o sportowcach. W przypadku decyzji o zakupie okularów sportowych zależności od uprawianego sportu takie okulary mogą się znacznie różnić, warto zatem dokładnie się zastanowić jakie są nasze potrzeby, tak aby wybór okularów okazał się właściwy.

Ciekawą propozycją są okulary wędkarskie. Czym się charakteryzują tego typu okulary i gdzie możemy je kupić? Okulary wędkarskie to najczęściej okulary polaryzacyjne, które odbijają światło i skutecznie zatrzymują refleksy świetlne. Tego typu okulary jak sama nazwa wskazuje są stworzone specjalnie z myślą o wędkarzach i ich potrzebach. Wysoki filtr UV, właściwa polaryzacja oraz powłoka antyrefleksyjna gwarantują komfort i wygodę w trakcie łowienia ryb. Wiadomo przecież, że wędkarze spędzają długie godziny nad różnego rodzaju zbiornikami wodnymi, które odbijają światło słoneczne. Okulary wędkarskie są szczególnie przydatne podczas metody łowienia zwanej spinningiem.

Okulary wędkarskie – praktyczne porady

Gdzie zatem można kupić okulary wędkarskie i czym się kierować przy ich zakupie? Okulary wędkarskie znajdziemy w większości stacjonarnych sklepów z okularami, w salonach optycznych czy też sklepach internetowych. Co ciekawe, słynne marki projektujące okulary przeciwsłoneczne mają w swojej ofercie także okulary stworzone z myślą o wędkarzach i ich potrzebach. Decydując się na zakup okularów wędkarskich warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Zwróćmy przede wszystkim uwagę na polaryzację. Tutaj warto zainwestować i postawić na sprawdzone marki. Okulary, które tylko chwalą się, że posiadają polaryzację mogą tylko narazić nas na uszkodzenie wzroku. Warto zaznaczyć, że dla wędkarzy, którzy mają wadę wzroku przygotowane są specjalne okulary korekcyjne, które mają wysoką polaryzacją i chronią przed szkodliwymi promieniami UV.