25 maja 2018 | 18:18
Okulary Ray-ban

Okulary Ray-ban

Podobne wpisy

Okulary Ray-ban – sukces na skalę światową

Okulary Ray-ban popularność zyskały wiele lat temu, dzięki pojawieniu się na rynku kultowych dziś modeli Aviator i Wayfarer. Wówczas można było mówić o dużym sukcesie, bowiem Ray-bany nosiły największe gwiazdy kina i sceny muzycznej. Jednak sukces na skalę światową przyszedł znacznie później – dziś okulary tej marki należą do jednych z najchętniej kupowanych na świecie.

Od okularów dla lotników po produkty dla wszystkich

oprawki Ray-banHistoria marki Ray-ban jest dość długa, bowiem sięga 1937 roku. Początkowo produkcją okularów pod szyldem Ray-ban zajmowała się firma Bausch & Lomb. Dopiero pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia marka zmieniła właściciela. Produkcję przejęła włoska firma Luxottica Group, która prowadzi ja do dziś.

Pierwsze okulary Ray-ban miały ścisły związek z lotnictwem. To właśnie lotnicy potrzebowali ciemnych szkieł, które ochronią ich oczy przed ostrym słońcem i umożliwią poprawne wykonywanie obowiązków. Latanie w słońcu było nie tylko niezwykle niekomfortowe, ale po prostu niebezpieczne. Lotnicy coraz częściej narzekali na bóle i zawroty głowy, trudności z widzeniem i nudności. Wkrótce potem firma Bausch & Lomb stworzyła okulary na potrzeby sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Oprawki o charakterystycznym kształcie nazwano Aviator. Charakterystyczne były także ich szkła – zielone soczewki Anti Glare.

Z biegiem lat Ray-bany przestały być okularami wyłącznie dla lotników. Powstawały nowe modele, po które chętnie sięgały gwiazdy kina. Dotyczyło to zwłaszcza wyprodukowanego w 1952 roku modelu Wayfarer, który pojawił się w wielu hollywoodzkich produkcjach. Okulary przestały być postrzegane wyłącznie jako produkt pożyteczny, ale także jako modny dodatek. Coraz więcej osób stać było na ich zakup.

Okulary Ray-ban dzisiaj

Okulary Ray-ban (do kupienia na sklepie eymasters pod tym linkiem) to nie tylko modne okulary przeciwsłoneczne, ale także okulary korekcyjne. Marka Ray-ban produkuje oprawki do okularów korekcyjnych, których kształty nie różnią się od tych, stosowanych w przypadku szkieł przeciwsłonecznych. Jednak najczęściej to właśnie z myślą o zakupie okularów przeciwsłonecznych odwiedzamy strony sklepów internetowych oferujących produkty Ray-ban.

Okulary Ray-Ban cenione są z wielu powodów. Na pewno znaczenie ma ich długa historia oraz to, że pojawiły się w wielu produkcjach filmowych i były noszone przez gwiazdy światowej sceny muzycznej. Kultowe modele Ray-banów nigdy nie wychodzą z mody, mimo że trendy zmieniają się często.

Ray-bany to też wysoka jakość w przystępnej cenie. Zakup tych okularów świadczy o dobrym guście kupującego, a jednocześnie jest inwestycją na lata.