Okulary Oakley

Okulary Oakley – ulubione akcesorium kolarzy

Firma Oakley jest jednym z wiodących na rynku producentów okularów przeciwsłonecznych, zwłaszcza dedykowanych sportowcom i osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Jej produkty wyróżniają oryginalny design, innowacyjność i nieszablonowe rozwiązania. Nie dziwi zatem fakt, że bardzo często sięgają po nie zawodowi kolarze. O tym, które okulary Oakley upodobali sobie oni najbardziej piszemy w dalszej części artykułu. Przyjemnej lektury!

  1. Jawbreaker – to okulary przeciwsłoneczne, które weszły do sprzedaży w 2015 r. i od razu spotkały się z ogromną sympatią kolarzy – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Mają wyjątkowy design, a swoim wyglądem nawiązują do okularów Oakley pochodzących z lat 80. Są dosyć duże, wytrzymałe, wygodne w noszeniu i w pełni bezpieczne. Oczywiście zastosowane w nich połączenia kolorystyczne przyprawiają o zawrót głowy. Przy tworzeniu opisywanego modelu współpracował sam Mark Cavendish. Prace nad nim trwały niemal 2 lata, a po przygotowaniu 100 różnych wersji produktu, w końcu udało się wybrać najlepszy. Jawbreaker zastąpił model Racing Jacket. Zapewnia doskonałą ochronę wzroku, a dzięki zastosowanej w nim technologii Switchlock wymiana soczewek przebiega bardzo łatwo i sprawnie. Wystarczy odblokować umieszczony w centralnej części okularów zatrzask, który „odpina” dolną część ramek i umożliwia wyjęcie oraz ponowne umieszczenie w oprawkach nowych soczewek. Warto dodać, że te okulary Oakley wyposażono w regulowaną długość zauszników. Zapewniają doskonałe widzenie i nie zniekształcają obrazu. W tym roku, z okazji Tour de France, całą kolekcję poszerzono o edycję limitowaną, w której soczewki Prizm okolono białą ramką z czerwonymi akcentami.
  2. Radar EV – to jeden z flagowych produktów amerykańskiej marki, który nosi znaczna większość uczestników kolarskich peletonów. Produkt ma naprawdę innowacyjny design. Okulary posiadają soczewki Prizm i pół-oprawki, w związku z czym są zdecydowanie lżejsze od wyżej opisanego modelu. Ich charakterystyczną cechą są również doskonale wyprofilowane zauszniki i noski, które sprawiają, że okulary są wygodne i świetnie leżą. Warto wspomnieć również, że między górną częścią ich ramek a soczewkami znajdują się niewielkie otwory wentylacyjne, które zapobiegają parowaniu. To okulary Oakley, które doceniane są przede wszystkim za wytrzymałość, bezpieczeństwo i świetną optykę. Dostępne w bogatej kolorystyce i wersji limitowanej (z żółtymi ramkami), którą stworzono z okazji Tour de France 2016.
  3. EV Zero – to nowy produkt marki Oakley, który został stworzony z myślą o wszystkich sportowcach, nie tylko kolarzach. Stanowi wznowienie serii Zero, która cieszyła się ogromną popularnością w latach 90. To najlżejsze okulary na rynku, które pozbawiono ramek. Ich zauszniki zostały przymocowane do jednoczęściowej soczewki. Ta z kolei posiada specjalnie opracowaną geometrię, dzięki czemu zapewnia doskonałą jakość widzenia, bez zaburzeń optyki.

Jeżeli poszukujesz okularów Oakley dla siebie zapoznaj się z ofertą na stronie eyemasters.pl