13 lipca 2018 | 11:29

Okulary sportowe i specjalistyczne

Okulary sportowe muszą być lekkie i przylegające do oczu. Okulary przeznaczone do uprawiania sportów są bardziej wygięte od zwykłych oprawek.Szkło w takich okularach musi być odpowiednio dopasowane do warunków z jakimi będzie musiało się zmierzyć. Barwa soczewek zależy w dużej mierze od nasłonecznienia na przykład gogle narciarskie zwykle muszą sobie radzić z dużym i intensywnym nasłonecznieniem lub w przypadku jazdy we mgle powinny uwidaczniać  przeszkody mogące znajdować się na stoku, które jak najszybciej trzeba ominąć.

Śnieg na stokach odbija promienie słoneczne i może powodować olśnienie soczewki, a tym samym oślepienie powinny być odpowiednio dobrane aby niwelować takie efekty. Najlepszymi odcieniami są kolory żółty czy nawet złoty. soczewki , zaprojektowanie z  powłokami fotochromowymi– jedna reaguje na promieniowanie UV, druga zaś na światło widzialne. Dzięki temu zmieniają swój kolor, dostosowując się do warunków panujących na drodze. Soczewki wyposażone są także w filtr polaryzacyjny, który eliminuje oślepiające odblaski.

Wybierając okulary musiałam zwrócić uwagę aby były one lekkie, wygodne, dopasowane idealnie do oczu aby oko mogło się łatwo do nich dopasować.