25 maja 2018 | 18:30
Okulary na małą twarz

Okulary na małą twarz – o czym trzeba wiedzieć

Podobne wpisy

Okulary a kształt twarzy

Okulary są bardzo ważnym elementem stylizacji. Nie chodzi tutaj tylko o okulary przeciwsłoneczne, które w oczywisty sposób przyciągają uwagę, ale także o nawet na pierwszy rzut oka najzwyklejsze okulary korekcyjne czy też okulary zerówki. Myśląc o wyborze okularów należy wziąć pod uwagę kilka niezwykle ważnych czynników. Poza nowoczesnym designem oraz wysoką jakością materiałów należy pomyśleć także o dopasowaniu okularów pod kątem kształtu twarzy. Co ciekawe, dotyczy to zarówno okularów przeciwsłonecznych jak i korekcyjnych. Nawet jeśli wybierzemy najnowocześniejszy design nie będziemy wyglądać dobrze jeśli wybór nie będzie trafiony i nie będzie pasował do kształtu twarzy. Jakie są zatem zasady doboru okularów pod kątem kształtu twarzy?

Przede wszystkim najpierw musimy wiedzieć jakie kształt okularów wygląda dobrze na poszczególnych kształtach twarzy. Przykładowo, wiadomo, że okrągłe lub owalne okulary nie prezentują się dobrze u osób, które mają okrągłe twarze. Dlaczego? Sprawa jest niezwykle prosta. Okrągłe okulary na okrągłej twarzy sprawiają, że twarz wydaje się pucułowata i duża, a zatem mało atrakcyjna. Okuliści i optycy, a nawet sprzedawcy w sklepach z okularami przeciwsłonecznymi z pewnością wyjaśnią nam jaki kształt okularów będzie pasował do naszej twarzy oraz na co jeszcze zwrócić uwagę. Ciekawą sytuacją jest wybór okularów dla osoby o małej twarzy. Na czym tutaj polega trudność?

Okulary na małą twarz

Okulary na małą twarz to twardy orzech do zgryzienia. Dobierając okulary dla osób o małej twarzy i mało wyrazistych rysach należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Po pierwsze wielkość okularów musi zostać wybrana proporcjonalnie do wielkości twarzy. Automatycznie zatem, jasne staje się, że okulary na małą twarz muszą być  stosunkowo małe. Duże okulary spowodują, że twarz zostanie przytłoczona i będzie wyglądało smutno. Kolejną rzeczą, o której warto tutaj pamiętać jest kształt. Zbyt wyrazisty kształt również nie będzie pasował osobom z małą twarzą. Przed zakupem należy zastanowić się nad wymienionymi wyżej kwestiami.