Okulary dla kobiet

Okulary dla kobiet

Co wyróżnia okulary dla kobiet?

Nawet pobieżna analiza współczesnej mody damskiej pozwala dostrzec, że obecnie wszystko jest modne. Wybijające się trendy powodują, że część kobiet nosi rzeczy w danym kroju i kolorze, ale jeśli tego nie robi, także może być modna. Podobnie jest z okularami – mimo, iż można wymienić kilka rodzajów najmodniejszych oprawek, wybór modelu spoza zestawienia nie będzie modową wpadką. Okulary dla kobiet to przecież różnorodność kształtów, rozmiarów i barw.

Jak krótko scharakteryzować modę kobiecą?

Moda kobieca zmienia się nieustannie, choć od kilku sezonów, obok palety intensywnych barw, pojawiają się delikatne pastele (mięta, pudrowy róż, błękit) i kolory ziemi (khaki). Modne są zarówno ubrania „blisko ciała”, jak i oversize. Dominuje sportowa elegancja – kobiety ubierają się wygodnie, a jednocześnie z klasą. Jeśli chodzi o okulary dla kobiet (bogaty ich wybór znajdziesz na stronie eyemasters.pl) na rynku optycznym czołowe pozycje zajmuje klasyczna czerń, a obok niej intensywne barwy, pastele i kolory ziemi. Modne są zarówno małe, delikatne oprawki, jak i duże ramki, zasłaniające niemal pół twarzy. Kobiety kupują okulary, które będą pasować do większości stylizacji, zarówno codziennych, jak i tych na specjalne wyjścia, choć część jest dumnymi posiadaczkami kilku par okularów.

Okulary dla kobiet – na co zwrócić uwagę wybierając oprawki?

Oprawki okularów, zarówno przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych, muszą być dobrze dobrane. Kobiety nie chcą wyglądać przeciętnie. Dla niektórych liczy się klasyczny (nie mylić z nudny!) wygląd, dla innych nieco drapieżności. Niezależenie od wyboru, okulary dla kobiet powinny podkreślać urodę szczęśliwej posiadaczki oraz pasować do jej charakteru.

Wybór okularów podkreślających naturalne atuty

Wybierając okulary należy wziąć pod uwagę kolor oczu i włosów. Blondynki o delikatnych barwach tęczówki dobrze wyglądają w subtelnych pastelach oraz mocnych, czarnych lub cętkowanych oprawkach, które dodadzą im charakteru. Brunetkom o ciemnych oczach pasują oprawki jasne, kontrastowe, nawet białe. Rudowłose i zielonookie dziewczyny dobrze wyglądają w kolorach ziemi – graficie, brązie, zieleni.

Wybór okularów kontrastujących z kształtem twarzy

Okulary dla kobiet mogą delikatnie wpłynąć na zmianę kształtu twarzy. Kobiety z okrągłą buzią powinny szukać oprawek kanciastych. Posiadaczkom ostrych rysów zaleca się zakup okularów z delikatnymi, bardziej owalnymi ramkami.

Wybór okularów w rozmiarze pasującym do wielkości twarzy

Niektóre kobiety mają bardzo drobną twarz, inne zaś szeroką, mocną. W tym przypadku postępujemy odwrotnie, niż w punkcie poprzednim. Nie szukamy kontrastów. Na drobnej twarzy lepiej wyglądają mniejsze oprawki, zaś na szerokiej – większe. Drobna, delikatna twarz w wielkich okularach będzie wyglądała karykaturalnie, zaś malutkie szkła na masywnej twarzy jedynie podkreślą mankamenty urody.