okulary damskie

okulary damskie – podstawowe informacje

Jak dobrać okulary damskie do kształtu twarzy? Trendy obowiązujące w 2016 r.

Każdej kobiecie zależy na tym, by wyglądać modnie i to niezależnie od okazji. Dlatego tak wielką wagę przykładamy do tworzonych przez nas stylizacji i dobieranych dodatków. Jednym z tych, który cieszy się szczególnym uznaniem wśród pań są okulary przeciwsłoneczne i oprawki. Ostatnimi czasy stały się one obowiązkowym elementem zarówno codziennego, jak i wieczorowego stroju, któremu dodają niebanalnego charakteru. Ilość tego typu produktów na rynku jest ogromna, więc wybór jednego modelu może okazać się dość trudny. Dlatego też postanowiłam udzielić kilku rad na temat tego, jak dobrać okulary damskie do posiadanego kształtu twarzy. Oprócz tego zwrócę uwagę na utrzymujące się trendy, tak by każda z Was wiedziała po jaki fason sięgnąć w tym sezonie, by móc uzupełnić o niego swoją kolekcję.

Oprawki damskie – porady dotyczące ich doboru ze względu na kształt twarzy

Na samym początku trzeba nadmienić, że z pomocą oprawek można podkreślić atuty urody i zamaskować jej mankamenty oraz optycznie poprawić proporcje twarzy i złagodzić lub wyostrzyć jej rysy. Powyższe efekty można osiągnąć jedynie wtedy, gdy dobierze się odpowiedni rodzaj oprawek do posiadanego kształtu twarzy. Poniżej znajdziecie informacje i wytyczne, które Wam w tym pomogą.

Okulary dla okrągłego kształtu twarzy

W przypadku pań o okrągłym kształcie twarzy trzeba postawić na okulary damskie o kanciastych kształtach, które pomogą wyostrzyć zbyt miękkie rysy i optycznie ją wyszczuplą i wydłużą. Zdecydowanie powinny unikać oprawek o okrągłym kształcie, które dodatkowo podkreślą krągłości. Celować natomiast powinny w okulary prostokątne i dość wąskie. Dobrze również, aby nie zasłaniały kości policzkowych a ich górne zewnętrzne kąciki były uniesione lekko do góry. Powinny mieć też grube zauszniki i ciemny kolor.

Okulary dla trójkątnego kształtu twarzy

Panie, które je posiadają powinny skupić się na wyrównaniu proporcji między zbyt szerokim czołem a wąską żuchwą. Aby to zrobić powinny zakładać okulary damskie z nisko osadzonymi zausznikami, które nie posiadają ostrych kątów, tylko mają bardzo łagodny zarys (świetne będą okrągłe). Poza tym muszą być delikatne i słabo widoczne. Idealnym rozwiązaniem jest zakupienie modelu w jasnym, niemal transparentnym kolorze. Jeżeli zaś chodzi o fason to powinny mieć lekko koci kształt. Czego natomiast powinny się wystrzegać osoby o takim kształcie twarzy? Zdecydowanie kwadratowych oprawek, które jeszcze bardziej podzielą twarz i podkreślą dysproporcje.

Okulary dla kwadratowego kształtu twarzy

Osoby o kwadratowym kształcie twarzy muszą koniecznie postawić na złagodzenie zbyt ostrych rysów. Aby to zrobić muszą wybierać okulary damskie o zaokrąglonym lub owalnym kształcie, które wprowadzą kontrast. Dobrze też, aby miały wyrazisty kolor i były szersze od kości policzkowych, a ich mostek był umieszczony dość wysoko. Oczywiście niewskazane jest noszenie okularów o kanciastym kształcie i kwadratowych lub prostokątnych szkłach, które niepotrzebnie podkreślą ostre rysy twarzy.

Okulary dla podłużnego kształtu twarzy

Panie o podłużnym kształcie twarzy muszą popracować przede wszystkim nad tym, bo optycznie ją skrócić. Aby osiągnąć taki efekt, powinny wybierać duże okulary damskie o okrągłym lub owalnym kształcie. Idealnym rozwiązaniem będą pilotki, których soczewki zakrywają sporą część twarzy, tym samym ją skracając. A zatem muszą być lekko oversizowe, ale niezbyt szerokie, tylko dopasowane do szerokości twarzy. Nie trzeba się bać zdobień, więc bez obaw można sięgnąć po bogato zdobione fasony, które będą mocno zwracać na siebie uwagę.

Okulary dla diamentowego kształtu twarzy

Przy diamentowym kształcie twarzy trzeba pomyśleć o zrównoważeniu proporcji między węższą górną a szerszą dolną częścią twarzy. Idealne w tym okazują się okulary damskie o prostokątnym kształcie, których górna część jest bardzo mocno zarysowana. Sprawdzą się również te o kocim fasonie, niemniej jednak można też sięgać po te o zaokrąglonym i owalnym kształcie. Nie powinny one mieć natomiast zbyt dużej ilości ostrych kątów, które podkreśliłyby mankamenty urody, które chcemy ukryć. Najlepiej, aby ich dolna część była bardzo cienka lub niemal niewidoczna, co pozwoli zredukować różnice w proporcjach. Warto też zwrócić uwagę na to, by nie były tak szerokie jak kości policzkowe, ale troszkę węższe.

Okulary dla owalnego kształtu twarzy

Posiadaczki twarzy o owalnym kształcie są prawdziwymi szczęściarami, ponieważ mogą nosić niemal każdy fason oprawek, gdyż doskonale podkreśli on walory ich urody. Ważne tylko, aby wybrane okulary damskie były proporcjonalne, nie przytłaczały swoją szerokością i miały lekko zaokrąglony dół. Dobrym pomysłem jest też wybieranie tych, których górna część jest lekko uniesiona ku górze, bo dodadzą one buzi nieco zadziorności.

Okulary – trendy roku 2016

okulary damskieWiększość trendów zmienia się z nastaniem sezonu, jednak są i takie tendencje, które utrzymują się od lat. W tym artykule napiszemy, jakie okulary damskie powinno się nosić, by zadać szyku przy każdej możliwej okazji.

Kujonki – to okulary damskie w stylu nerdowskim, które od zeszłego roku biją prawdziwe rekordy popularności, zwłaszcza wśród pań. Charakteryzują się dość masywnymi ramkami i kanciastym kształtem, który doskonale wyszczupla i wydłuża twarz. Można je zakładać zarówno do luźnych jak i formalnych stylizacji.

Oprawki oversize – to sporej wielkości okulary damskie, których wielkość jest za duża w stosunku do rozmiarów twarzy, stąd też nazwa – oversize. Idealnie dopełniają stylizacje, którym chcemy nadać lekkiego pazura i zadziorności.

Kocie okulary – to kolejny model okularów, który święci triumfy od kilku sezonów. To okulary damskie, które idealnie podkreślają kobieca urodę, dzięki temu że ich zewnętrzne kąciki są lekko wyciągnięte ku górze. Doskonale wysmuklają twarz, dodają seksapilu i zalotności.

Aviatorki (inaczej zwane pilotkami) – występują w wersji klasycznej, czyli z cienkimi oprawkami oraz z ciężkimi i masywnymi ramkami o geometrycznym kształcie. To jeden z najpopularniejszych modeli okularów, który od wielu lat nie wychodzi z mody. Okulary damskie o tym kształcie zakrywają sporą część twarzy, więc nie dość, że wspaniale uzupełniają wygląd stylizacji, to dodatkowo świetnie chronią oczy i delikatną skórę wokół nich przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Lenonki – to okulary o okrągłym kształcie oprawek. Ich noszenie spopularyzował John Lennon. Aktualnie te okulary damskie występują w kilku przeróżnych kolorach i mają szkła rozmaitej wielkości, więc można je dopasować do odcienia skóry i rozmiaru twarzy. Jeżeli chcesz kupić okulary damskie odwiedź stronę eyemasters.pl