okulary Aviator

Okulary czy soczewki?

W dzisiejszym świecie prowadzi się aktywny tryb życia nawet będąc „okularnikiem”. Społeczeństwo ciągle goni za nowościami technologicznymi, często nie mamy czasu na elegancje tylko na wygodę i ekonomiczność. Wybieramy okulary godne uwagi. takie które zaspokoją nasze potrzeby funkcjonalności ,czy też wygody. Zastanawiamy się nad wyborem między okularami a soczewkami. Wiele osób mających problem ze wzrokiem staje przed okularowo-soczewkowym dylematem o którym wspomniałem wyżej. Największe znaczenie podczas podejmowania takiej decyzji ma wada wzroku, na dalszy plan schodzą zagadnienia modowe w przypadku oprawek okularowych ,czy też wygoda w przypadku soczewek. Stajemy przed wyborem: naturalny wygląd w soczewkach czy może ,futurystyczne oprawki np. Oakley lub coś bardziej tradycyjnego np. Ray Ban Aviator.

Prowadząc aktywny tryb, uprawiając sporty czy jakieś zajęcia w plenerze jesteś narażony na to, że takie okulary mogą upaść i się potłuc z tego powodu warto wydać więcej pieniędzy na okulary markowe, które gwarantują wytrzymałość i trwałość. Soczewki zapewniają nam szersze pole widzenia, ponieważ nie ma oprawek, które by przeszkadzały (tylko komu przeszkadzają modne oprawki). Kolejnym atutem soczewek jest to, że nie trzeba ich czyścić co w wypadku okularów jest wręcz wskazane, mniejsza waga pozwala uniknąć odcisków na nosie. Zarówno w przypadku okularów jak i soczewek możliwy jest dobór lubianego przez nas koloru. Jednak gdy masz problemy z oczami najlepiej by było wybrać okulary, nie podrażniają one oczu tak jak soczewki.

Okulary mogą być użytkowane zarówno przez stare jak i młode osoby, są świetnym dodatkiem do garderoby, w przypadku mężczyzn okulary mogą być postrzegane przez pryzmat biżuterii. Okulary są zakupem na całe życie w przypadku zatrzymania się wady, najczęściej jednak sugerowana jest wymiana co 2 lata. W ogólnym rozrachunku oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, ja jako zadeklarowany okularnik zawsze będę stawał po stronie okularów. Jednak pod względem mobilności np. podczas uprawiania sportów to soczewki długo będą dzierżyć palmę pierwszeństwa, mimo coraz lepszych rozwiązań stosowanych przez marki takie jak Ray Ban i Oakley. Tak jak wspominałem wcześniej mój głos oddaje na okulary, ale prawdziwy wybór należy do Ciebie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *