25 maja 2018 | 18:29
Noszenie soczewek kontaktowych

Noszenie soczewek kontaktowych

Podobne wpisy

Noszenie soczewek kontaktowych – korzyści wynikające z rozwiązania

Soczewki kontaktowe zyskują coraz większe grono zwolenników. Z ich pomocą można korygować wzrok lub zmieniać wygląd (soczewki kolorowe, zmieniające lub podkreślające kolor tęczówki). Zastanawiasz się, czy też się na nie nie przerzucić, bo masz dość tradycyjnych okularów? To świetny pomysł! Noszenie soczewek kontaktowych zapewnia multum korzyści, a one same mają sporo zalet. Jesteś ciekaw jakich? Wszystkiego dowiesz się z dalszej części tekstu!

Noszenie soczewek kontaktowych a najważniejsze korzyści

  • Wygoda – nosząc soczewki kontaktowe można zupełnie zapomnieć o wadzie wzroku. Ich pielęgnacja jest niemal niewymagająca: rano wystarczy je założyć, a wieczorem delikatnie przeczyścić płynem i gotowe. Co więcej, w przypadku jednodniowych soczewek w ogóle nie ma takiej konieczności. Codziennie zakłada się świeżą parę i gotowe.
  • Brak ograniczeń – noszenie soczewek kontaktowych doceniają przede wszystkim osoby aktywne. Dzięki nim uprawianie sportu jest bezpieczne i przyjemne. Można bez obaw biegać, pływać, jeździć na nartach, bo nie ma ryzyka, że soczewki się potłuką. Poza tym nawet jeśli jedną z nich z zgubimy, możemy założyć kolejna (zawsze warto mieć przy sobie jedną parę w zanadrzu na wypadek nieprzewidzianych sytuacji).
  • Oszczędność czasu – ta korzyść łączy się bezpośrednio z wygodą. Dbanie o soczewki jest mało absorbujące. Zakłada się je rano, zapomina o nich na cały dzień i zdejmuje wieczorem. W ciągu dnia nie trzeba ich zdejmować, usuwać z nich zabrudzeń w postaci kurzu czy plam ani w żaden sposób ich poprawiać.
  • Higiena – jednodniowe soczewki są higieniczne. Są zawsze czyste i wolne od osadów, które mogłyby wywoływać alergię. Oczywiście odpowiednio pielęgnowane soczewki miesięczne lub dwutygodniowe również takie są, jeżeli przestrzega się zasad ich użytkowania.
  • Doskonała jakość widzenia – noszenie soczewek kontaktowych gwarantuje dobre widzenie. Nie ześlizgują się z nosa i w przeciwieństwie do okularów nie odbija się w nich światło (refleksy powstające wskutek odbicia się promieni słonecznych od lśniących powierzchni), co zapewnia komfortowe widzenie przez cały czas. Poza tym nie osiadają na nich pyły i brud, które mogłyby zaburzać ostrość widzenia. Na dodatek nie zawężają pola widzenia, nie pokrywają się parą, gdy wchodzi się z zimnego podwórza do ciepłego pomieszczenia i nie osiadają na nich krople deszczu. W ciągu dnia nie trzeba ich przecierać ani czyścić.Co więcej, korzystając z nich można jednocześnie nosić okulary przeciwsłoneczne i tym samym chronić wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV.