Najpiękniejsze oczy świata

Najpiękniejsze oczy świata

Najpiękniejsze oczy świata, czyli rzecz o modowych rankingach

To, co podoba się jednej osobie, niekoniecznie musi podobać się drugiej. Co prawda istnieją rzeczy i zjawiska, które powszechnie uznaje się piękne i istnieją ludzie, przez społeczeństwo uznawani za ładnych. Jednak zwykle w danej osobie podoba nam się jedna rzecz, np. usta lub oczy. Od wielu lat łączy się najpiękniejsze elementy twarzy kilku znanych osób i w ten sposób tworzy komputerową postać – ideał człowieka. Bardzo ciekawie wygląda zestawienie kobiet, które mają najpiękniejsze oczy świata.

Najpiękniejsze oczy wśród gwiazd – nietypowy ranking

Trudno spośród takiej ilości znanych osób (aktorów, muzyków, celebrytów) wybrać jedne, najpiękniejsze oczy, mimo to próbuje się to robić. Tak oto powstał ranking dziesięciu gwiazd, które mają najpiękniejsze oczy. Znalazły się w nim (miejsca od ostatniego do pierwszego):

  1. Charlize Theron,
  1. Milla Jovovich,
  1. Celina Jaitley,
  1. Kristin Kreuk,
  1. Giada De Laurentiis,
  1. Audrey Hepburn,
  1. Elizabeth Taylor,
  1. Kristen Stewart,
  1. Angelina Jolie,
  1. Aishwarya Rai.

Oczywiście wiele osób umieściłoby w rankingu oczy należące do zupełnie innych gwiazd. Być może za kilka lat powstanie nowe zestawienie, choć trudno oprzeć się wrażeniu, że takie osoby, jak Audrey Hepburn czy Elizabeth Taylor i tak zajmą w nim ważne pozycje.

Najpiękniejsze oczy świata, czyli jakie?

Powyższe zestawienie obejmuje osoby znane i lubiane, jednak najpiękniejsze oczy świata wcale nie muszą należeć do gwiazd światowego formatu. W sieci internetowej krążą zdjęcia znacznie piękniejszych oczu, w większości należących do dzieci. Dlaczego właśnie oczy dziecka uznawane są za najpiękniejsze? Ponieważ są duże, okrągłe i błyszczące, a przy tym niewinne i ciekawe świata.

Uwagę przykuwają zwłaszcza oczy błękitne i zielone, otoczone wachlarzem długich rzęs. Szczególnie ciekawie wygląda zestawienie jasnych oczu z ciemną skórą. Większość z nas uważa, że osoby ciemnoskóre mają równie ciemne oczy i taki widok uznajemy za naturalny. Jeśli jednak ciemnoskóra osoba ma jasne oczy, wygląda niezwykle intrygująco. Zazwyczaj takie połączenie możliwe jest wówczas, gdy jedno z rodziców jest ciemnoskóre, a drugie ma jasną karnację i jasne oczy, czyli urodę typowo słowiańską.

Do jednych z najpiękniejszych zalicza się również oczy indyjskich kobiet, które mamy okazję oglądać w produkcjach Bollywood. Ich piękno wydobywa starannie wykonany makijaż, nieco inny od tego, który wykonują kobiety w Europie.