modne oprawki męskie w kolorze czerni i czerwieni

Modne oprawki męskie – porady dotyczące wyboru

Dobrze dobrane oprawki dodają uroku i podkreślają urodę. Większość z tych dostępnych na rynku ma bardzo uniwersalny fason, który pasuje zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Oczywiście, w trakcie zakupów należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, dzięki którym uda się wybrać idealny model. To ile par przymierzymy nie ma kompletnie żadnego znaczenia – liczy się efekt końcowy i nasze zadowolenie. Wydawać by się mogło, że po oprawki dużo częściej sięgają kobiety. Nic bardziej mylnego! Także panowie chętnie używają ich do podkreślenia stylizacji. Dlatego też w tym artykule radzimy, jak wybrać modne oprawki męskie i czym się kierować w trakcie selekcji, by trafić na produkt, który nie tylko spełni nasze oczekiwania, ale dodatkowo sprawi, że będziemy wyglądać wyjątkowo.

Jak wybrać modne oprawki męskie – porady

  1. Pierwsza sprawa to proporcje twarzy. Sam fason oprawek niczego nie załatwi, liczy się także ich wielkość. Zwróć zatem uwagę na to, by nie były one ani za małe, ani za duże. Idąc tym tropem należy przyjąć, że panowie o pociągłej twarzy powinni postawić na dość wysokie oprawki, które zniwelują wrażenie „długości”, z kolei mężczyźni o szerokiej i mocno rozbudowanej twarzy zdecydowanie powinni unikać zbyt wąskich oprawek, które spowodują, że będzie ona wyglądać na jeszcze szerszą niż jest w rzeczywistości. Ta sama zasada dotyczy również poszczególnych elementów twarzy. Panowie o dużych nosach powinni zainwestować w większe ramki, natomiast ci o mniejszych w modne oprawki męskie w mniejszym rozmiarze.
  2. Kolejna kwestia to kolor. Wiadomo – trendy się zmieniają i dotyczy to również kolorów. Nie warto jednak ślepo podążać za modą, bo na dłuższą metę nie ma to większego sensu. Po co kupować produkt, w którym będziemy wyglądać niekorzystnie, tylko dlatego że ktoś powiedział, że wypada coś nosić. A zatem, wybierając modne oprawki męskie postaw na sprawdzone i stonowane kolory, które będą dobrze się komponować z większością stylizacji. Poza tym postaraj się dobrać ich odcień do barwy włosów. Bruneci i szatyni mogą sięgać po czarne lub srebrne ramki, natomiast blondyni po złote i brązowe.
  3. Teraz przechodzimy do najważniejszej rzeczy, czyli kształtu. Ogólna zasada mówi, że osoby o okrągłym kształcie twarzy muszą sięgać po kanciaste ramki, które zredukują wrażenie zbyt wielu krągłości, natomiast panowie o ostrych rysach twarzy powinni celować w modne oprawki męskie o zaokrąglonym fasonie (znajdziecie takie m.in. w sklepie eyemasters.pl/pl/1011-oprawki-meskie), które pozwolą im je złagodzić. Biorąc pod uwagę tę zależność można przyjąć, że do owalnej twarzy będą pasować niemal wszystkie fasony okularów, do okrągłych – prostokątne i kanciaste, do kwadratowej – lekko zaokrąglone i o takiej samej szerokości, jaką ma twarz, do prostokątnej – zaokrąglone i dość duże z szerokimi zausznikami, a do trójkątnej – pozbawione ostrych kątów i, których dolna krawędź jest zaokrąglona.
  4. Następna rzecz to górna część ramek. W trakcie mierzenia kolejnych modeli należy sprawdzić, czy górna linia ramek w całości lub częściowo pokrywa się z brwiami. Jeśli tak, to trafiliśmy idealnie, a jeśli nie – cóż, czekają nas kolejne przymiarki. Dlaczego jest to aż tak ważne? Bo pozwala uniknąć powstawania tzw. podwójnych brwi (nasze własne plus ramki), co nie wygląda zbyt korzystanie.
  5. Ostatnia sprawa to mostek i jego sposób osadzenia w oprawkach. Panowie o dłuższych nosach muszą zakupić modne oprawki męskie z niżej opuszczonym mostkiem, co pozwoli wyrównać proporcje, natomiast Ci, których nosy są mniejsze, zdecydowanie powinni skierować swój wzrok na produkty z mostkiem usytuowanym bliżej górnej krawędzi ramek.