Markowe okulary

Markowe okulary

Markowe okulary przeciwsłoneczne

Zanim powstały okulary przeciwsłoneczne, kobiety przed ostrym słońcem zasłaniały się przy pomocy wachlarzy. Wachlarze służyły także jako ochrona przed wścibskimi spojrzeniami mężczyzn. Dziś okulary z ciemnymi szkłami pełnią podobną funkcję – chronią przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ostrym słońcem w czasie podróży samochodem czy ukrywają nasze oczy przed wzrokiem innych osób, wyznaczają dystans.

Okulary przeciwsłoneczne powinny pochodzić z pewnego źródła

Wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych powinien być podyktowany zdrowiem i komfortem oczu. Moda i fikuśne kształty oprawek schodzą na dalszy plan. Okulary chroniące przed promieniowaniem słonecznym powinny być wyposażone w odpowiednio przyciemnione soczewki okularowe z filtrem co najmniej 400 UV. Najlepiej kupować je w salonach optycznych lub zamawiać markowe okulary u sprawdzonych sprzedawców. Nie zaleca się dokonywania zakupu okularów przeciwsłonecznych w supermarketach czy na bazarach – sprzedawane tam okulary prawie zawsze są pozbawione filtrów UV.

Rodzaje przyciemnianych soczewek okularowych

Zabarwienie soczewek okularowych to nie tylko walor estetyczny. Każdy kolor ma inne znaczenie i tak np. brązowy doskonale zatrzymuje światło niebieskie, wywołujące najintensywniejsze odczucie olśnienia; szary/szarozielony teoretycznie jest najlepszy dla kierowców, gdyż nie zmienia kolorów otaczających przedmiotów, co ułatwia ocenę ich odległości; żółty i pomarańczowy znacznie poprawiają widzenie w pochmurny dzień.

Markowe okulary przeciwsłoneczne – najpopularniejsze marki

Od lat na światowym rynku optycznym goszczą te same marki. Do najpopularniejszych należą nieśmiertelne Ray-bany, okulary Oakley, Gucci, Prada czy Dolce&Gabbana, wyprodukowane przez renomowane domy mody na świecie. Chętnie kupowane są także markowe okulary Lacoste, Calvin Klein, Channel i wiele innych. Wszystkie wymienione marki przykładają wagę do pięknego wykonania okularów, troszczą się o jakość materiałów i detale. Producenci kładą także ogromny nacisk na użycie odpowiednich soczewek okularowych z wysokim filtrem. Niezaprzeczalnie ogromnie ważna jest wygoda użytkowania. Aż trudno uwierzyć, że przy tej ilości powstałych modeli, wszystkie marki utrzymują się na rynku i co roku zaskakują swych klientów nowymi wzorami okularów.

Okulary przeciwsłoneczne stały się dziś ważnym elementem ubioru, dodatkiem, gadżetem, bez którego trudno wyjść z domu nie tylko latem. Odpowiednio dobrane, zwłaszcza markowe okulary, nie tylko ochronią przed słońcem, ale też dodadzą pewności siebie i podkreślą charakter użytkownika. Jeżeli szukasz markowych okularów dla siebie odwiedź stronę eyemasters.pl