18 lipca 2018 | 19:55

Markowe okulary przeciwsłoneczne-czy warto?

W dzisiejszym wpisie zastanowimy się nad plusami i minusami jakie niesie za sobą kupno markowych okularów przeciwsłonecznych. Zacznijmy może od minusów najbardziej oczywistym minusem jest cena, otóż jak zapewne wiecie kupno markowych okularów wiąże się z dużo większymi kosztami niż kupno ich bazarowych odpowiedników. Kolejnym minusem może być dla niektórych ludzi duża rozpoznawalność takich markowych okularów, np. przy kupnie okularów najbardziej znanej marki jaką są Ray-Ban będziemy bardziej rozpoznawalni, oczywiście można to również  traktować jako plus, idąc za ciosem przejdziemy do plusów.

Otóż z pewnością rozwiązania technologiczne stosowane w markowych okularach biją na głowę ich tańsze odpowiedniki. Co to znaczy? Otóż jeżeli zainwestujemy w markowe okulary mamy pewność że będą dużo bardziej wytrzymałe oraz że proces technologiczny stosowany przy ich produkcji zapewni nam dużo większy komfort widzenia. Kolejnym plusem o którym warto wspomnieć jest wymieniony przez mnie wcześniej „lans”. Mając markowe okulary pokazujemy że znamy się na modzie oraz na obowiązujących w niej trendach, ponadto często producenci markowych okularów zapewniają wymianę poszczególnych elementów w przypadku zepsucia.

Kwestie wyboru między okularami budżetowymi, a droższymi okularami markowymi pozostawię każdemu z osobna do rozważenia, ale osobiście uważam, że nie warto oszczędzać zwłaszcza w nadchodzącym sezonie letnim, wypad na plaże bez okularów przeciwsłonecznych to przecież grzech, czego nie można powiedzieć o szpanowaniu.