18 lipca 2018 | 19:56
Makijaż pod okulary

Makijaż pod okulary

Makijaż pod okulary – o czym pamiętać

Często zastanawiamy się, czy nosząc okulary musimy się inaczej malować, żeby nasz makijaż był zauważalny. Makijaż pod okulary faktycznie rządzi się swoimi prawami i warto brać sobie do serca wskazówki, jakie oferują nam makijażyści. Makijaż pod okulary wcale nie musi być krzykliwy, ale bardziej staranny i wyraźniejszy. Wszystko jednak zależy, jakie oprawki mają nasze okulary.

Makijaż pod okulary a oprawki

Ostatnimi czasy oprawki do okularów są bardzo interesujące, stawiają na indywidualizm i przyciągają uwagę. Nie od dziś wiadomo, że sporo osób niemających problemów ze wzorkiem, nosi okulary jako modny gadżet. W przypadku makijażu pod okulary bardzo ważne jest właśnie, jakie oprawki wybierzemy. Jeśli zainteresują nas grube i wzorzyste oprawki nasz makijaż pod okulary może być delikatny, będzie idealnym tłem pod nasze okulary. Jeśli wybieramy cieńsze i stonowane oprawki warto poszaleć z makijażem pod okulary. W obu przypadkach musimy jednak pamiętać, że nasz makijaż pod okulary musi być bardzo staranny.

Makijaż pod okulary a wada wzorku

Makijaż pod okulary zależy nie tylko od oprawek, ale również od naszej wady wzroku. Jeśli jesteśmy krótkowidzem musimy pamiętać o tym, żeby makijaż pod okulary sprawiał wrażenie, że nasze oko jest większe niż w rzeczywistości. Tutaj idealne będą jasne cienie, a także jasna kredka zarysowana na linii wodnej oka. W przypadku dalekowidzów efekt tzw. „wyłupiastego oka” możemy zniwelować ciemniejszym kolorami, które optycznie zmniejszą nasze oczy.

Makijaż pod okulary – co warto podkreślać

W przypadku makijażu pod oko warto podkreślać brwi, ponieważ to one najbardziej będą przykuwać uwagę. Warto je podkreślić cieniem do brwi, wyszczotkować, a także użyć wosku. Oczywiście pamiętamy, żeby nie przesadzić w korekcie brwi, gdyż nadadzą naszej twarzy nieodpowiedni wygląd. Można również skupić się na ustach, które będą odwracały uwagę od okularów, czerwona szminka jak najbardziej może nam pomóc. W makijażu pod okulary warto pamiętać o kościach policzkowych, możemy je podkreślić i wymodelować twarz przy użyciu bronzera oraz rozświetlacza.

Noszenie okularów wcale nie wyklucza nas jako posiadaczek pięknego makijażu, makijaż pod okulary może być naprawdę ciekawy, jeśli tylko bardziej się do niego przyłożymy. Najważniejsze, żeby makijaż pod okulary był staranny.