Makijaż do okularów

Makijaż do okularów

Jak wykonać makijaż do okularów korekcyjnych?

Kobieta, która z powodu znacznej wady wzroku zmuszona jest do noszenia okularów korekcyjnych chce, by okulary te dodawały jej uroku, powagi, charakteru. Nie chce, by stały się elementem zaburzającym proporcje twarzy lub zasłaniającym urodę. Musi zatem z rozwagą wybierać okulary korekcyjne, zwracając uwagę na wielkość i kształt oprawek, a także ich kolorystykę. Oprawki to jedno, jednak równie ważny jest makijaż do okularów.

Makijaż codzienny i wieczorowy

Podstawowym zadaniem makijażu codziennego jest zakrywanie niedoskonałości skóry (wypryski, przebarwienia, zaczerwienienia, sińce) oraz nadawanie jej zdrowego, promiennego wyglądu. Codzienny makijaż ma delikatnie podkreślić urodę, wydobyć to, co w kobiecej twarzy najpiękniejsze.

Makijaż wieczorowy to z kolei dopełnienie uroczystej kreacji i eleganckiej fryzury. Powinien być wyrazisty, choć nieprzerysowany. Musi dobrze wyglądać przy sztucznym świetle, a także na zdjęciach, jakie wykonuje się podczas wieczorowych imprez.

Okulary a makijaż

Kobieta, która nosi okulary nie musi rezygnować ani z makijażu codziennego, ani wieczorowego. Musi jednak pamiętać o stosowaniu trwałych kosmetyków, które nie zetrą się albo nie rozmażą w kontakcie z oprawkami. Makijaż do okularów, które nie zmieniają w sposób znaczący wyglądu oczu (przy niewielkiej wadzie wzorku) nie musi też różnić się niczym od makijażu wykonywanego przez kobiety, które okularów nie noszą.

Soczewki, które zmieniają wygląd oczu

Makijaż do okularów, które znacząco powiększają bądź pomniejszają oczy, powinien być wykonywany staranniej. Efekt pomniejszenia/powiększenia oczu uzależniony jest od mocy soczewek oraz od tego, czy mówimy o soczewkach dodatnich, czy tez ujemnych.

Makijaż do okularów pomniejszających oczy

Jeżeli okulary pomniejszają oczy, w makijażu należy wykorzystać triki, które to oko powiększą. Przydadzą się jasne, perłowe cienie do powiek, biała i czarna kredka do oczu oraz dobrej jakości tusz do rzęs. Efekt rozjaśnienia i rozświetlenia staramy się osiągnąć w wewnętrznych kącikach oka, z kolei w zewnętrznych stosujemy ciemniejsze kolory. Nie zapominamy również, że oko bardziej się „otwiera” wtedy, gdy podkreślimy brwi.

Makijaż do okularów powiększających oczy

W przypadku okularów, które oczy powiększają, zdecydowanie unikamy nadmiaru kosmetyków. Jeżeli używamy cieni do powiek, powinny one współgrać z kolorem oprawek. Unikamy także mocnego pogrubienia i wydłużenia rzęs, ponieważ powiększone mogą wyglądać karykaturalnie. Dbamy o skórę wokół oczu, ponieważ soczewki powiększają nie tylko oko, ale także jego okolice – wszelkie zmarszczki, sińce i przebarwienia będą doskonale widoczne. Warto zainwestować w dobry korektor.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *