Kształt twarzy

Kształt twarzy – jak wybrać właściwe okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne – rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów okularów przeciwsłonecznych. Mamy okulary nastawione typowo na ochronę przeciwsłoneczną z wieloma filtrami UV i rodzajami szkieł. Są markowe okulary przeciwsłoneczne sławnych domów mody, w wielu różnych kształtach zaczynając od standardowych aż po awangardowe projekty. Mamy też szeroki wybór okularów sportowych, w różnych wariantach, dostosowane do różnych potrzeb ze względu na dany sport. Wielość dostępnych modeli powoduje, że wybór właściwych nie jest prosty. Jest wiele kryteriów na które można zwrócić uwagę przy wyborze. Do najważniejszych należą: ochrona przeciwsłoneczna i wysokie filtry UV (tutaj należy być szczególnie ostrożnym ponieważ dużo producentów twierdzi, że posiadają odpowiednie filtry a nie zawsze tak jest), moda, dopasowanie do stylizacji, potrzeby związane z różnymi okazjami etc. Równie istotnym kryterium jest jeszcze kształt twarzy. Pytanie, które się pojawia to czy wszystkie kształty okularów pasują do wszystkich kształtów twarzy? Czy kwadratowe, owalne, lenonki, aviatory, wayfarery będą tak samo dobrze wyglądać na okrągłej twarzy jak na kwadratowej? A co z grubością ramek, czy też mają zdecydowany wpływ na nasz wygląd?

Kształt twarzy – jak wybrać najlepsze okulary

Generalnie wyróżniamy cztery podstawowe kształty twarzy: kwadratowa, okrągła, owalna i sercowata. Do każdego z tych kształtów pasuje inny kształt oprawek. Warto więc dopasować okulary przeciwsłoneczne pod tym względem tak aby okulary były czymś co rzeczywiście przyciąga wzrok i dodaje uroku a nie zbędnym i dodającym lat dodatkiem.
Ogólnie przyjęte jest, że do twarzy kwadratowej pasują owalne lub okrągłe oprawki lub takie bez ramek w ogóle. Do okrągłej twarzy najbardziej pasują oprawki kwadratowe i raczej bardzo cienkie ramki. Do twarzy owalnej pasują w zasadzie prawie wszystkie kształty oprawek więc można poszaleć z wyborem. Natomiast do twarzy o sercowatym kształcie idealne będą okrągłe lub owalne oprawki. Internet pełen jest wizualizacji jak dane oprawki prezentują się na danym kształcie twarzy, można się więc przekonać, że oprawki właściwie dopasowane do kształtu twarzy mają duże znaczenie.

Warto również pamiętać, ze grube oprawki powodują, że kwadratowa twarz wydaje się szersza niż jest w rzeczywistości. Natomiast okrągłe i owalne oprawki powodują, że twarz wygląda na bardziej okrągłą niż jest naprawdę. Kształt twarzy ma więc znaczny wpływ na to jakie okulary nam pasują. Właściwie dobrane okulary mogą spowodować, że będziemy wyglądać młodziej i atrakcyjniej.