13 lipca 2018 | 10:45
kolor oczu

Kolor oczu i jego znaczenie

Zastanawiałeś się kiedyś, co mówi o tobie twój kolor oczu? Pewnie nie przeszło ci przez myśl, że zabarwienie tęczówki może mieć jakiekolwiek znaczenie. A okazuje się, że ma! Naukowcy odkryli, że barwa oczu warunkuje nasze cechy charakteru i osobowość. Chcesz wiedzieć, czym odznaczają się niebieskoocy, a czym brązowoocy? W takim razie zapraszamy do czytania dalej.

Kolor oczu a cechy charakteru

  • Brązowy kolor oczu – świadczy o indywidualizmie i silnym charakterze. Osoby z tym kolorem oczu są pewne siebie, uczciwe, sympatyczne i mocno trzymają się z góry narzuconych reguł. Niestety w życiu prywatnym często są nieśmiałe, przez co tracą mnóstwo okazji na poznanie kogoś interesującego. Niemniej warto dodać, że brązowoocy wysoko cenią wierność, są uprzejmi, asertywni, a przez innych bardzo szanowani. Cechuje ich także pewność siebie, skromność, kreatywność, pozytywne nastawienie do życia, determinacja, praktycyzm i troska o innych. Można na nich polegać niemal w każdej sytuacji, bo zawsze wyciągną pomocną dłoń. Dobrze znoszą mniejszą ilość snu, ale nie znoszą porannego wstawania.
  • Piwny kolor oczu – osoby o piwnym kolorze oczu są ciekawe świata, lubią dobrą zabawę i przygody. Nie boją się próbować nowych rzeczy. Są spontaniczne, odważne, niezależne i bardzo pewne siebie. Dość szybko się nudzą i pociąga je różnorodność, co niestety nie sprzyja stałym związkom.
  • Niebieski kolor oczu – niebieskookie osoby są pełne beztroski, energii i empatii. Dobrze czują się w stałych związkach, i co ważne, umieją o nie dbać. Wyróżniają się nadzwyczajną mądrością, uprzejmością i radością życia. Unikają konfliktów, a gdy już mają z jakimiś do czynienia, to robią wszystko, by je jak najszybciej zażegnać. Poza tym osoby z niebieskimi oczami są atrakcyjne, uprzejme, sympatyczne i lubią uszczęśliwiać innych. Na dodatek dobrze znoszą ból. Niestety ich słabą stronę stanowi mała otwartość wobec innych, nieśmiałość i czasem dający o sobie znać egoizm.
  • Zielony kolor oczu – osoby z zielonymi oczami odbierane są jako niezwykle tajemnicze i atrakcyjne. Do ich mocnych stron należy zaliczyć także: kreatywność, spokój, nieprzewidywalność (w niektórych sytuacjach może działać na niekorzyść), wierność, oddanie, radość życia i entuzjazm.