Druciane oprawki

Druciane oprawki

Druciane oprawki – hit czy kit? Trendy optyczne

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju okulary planujemy kupić (korekcyjne, „zerówki” czy przeciwsłoneczne), musimy wybrać produkt, który będzie spójny z naszym wyglądem i sposobem bycia. Produkt, którego użytkowanie będzie komfortowe i bezpieczne. Produkt, który będzie dobrze spełniał swoją funkcję przez naprawdę długi czas. Ważna jest zatem jakość soczewek i oprawek okularowych. Obecnie na topie jest wiele różnych ramek okularowych, w tym druciane oprawki.

Z czego wykonuje się oprawki okularów?

Zdecydowana większość oprawek okularowych została wykonana z tworzyw sztucznych. Wysokiej jakości tworzywa sztuczne są dość plastyczne, w pewnym stopniu dopasowują się do kształtu twarzy, dzięki czemu okulary nie zsuwają się z nosa, ale też go nie uciskają. Plastikowe oprawki mogą przyjmować najróżniejsze kształty i kolory – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Oprawki okularów wykonuje się także z drewna. Oczywiście nie są one tak popularne, jak plastikowe ramki, a przy tym nie są tanie. Na drewniane oprawki zwykle decydują się osoby w średnim wieku, otwarte na nowoczesne i niebanalne rozwiązania, pewne siebie i świadome własnych potrzeb.

W sklepach (zobacz tutaj) i salonach optycznych znajdziemy także okulary z metalowymi oprawkami. Mogą być cienkie i grube, okrągłe i kwadratowe, pełne i otwarte. Metalowe oprawki częściej stosuje się w przypadku okularów korekcyjnych, choć nie można powiedzieć, że w modelach przeciwsłonecznych są one rzadkością. Do tej kategorii można zaliczyć także druciane oprawki.

Okulary drucianeOkulary z drucianymi oprawkami

Druciane oprawki – subtelna ozdoba twarzy

Oprawki wykonane z cienkich drucików zazwyczaj mają także niewielkie rozmiary. Nie są to okulary, które zasłaniają pół twarzy. Stanowią subtelną ozdobę, podobnie jak delikatna biżuteria. Do najpopularniejszych kolorów drucianych oprawek należą czerń i złoto, czyli barwy naturalne, mieszczące się w palecie ziemi.

Druciane oprawki to idealna propozycja dla osób stawiających na minimalizm. W tym wypadku okulary nie mają być modnym gadżetem, który przyciąga całą uwagę, a elementem spójnym ze stylizacją. Delikatne ramki doskonale komponują się zarówno ze stylizacjami codziennymi, jak i ubiorem na specjalne okazje.

Najpopularniejsze kształty drucianych oprawek

Druciane ramki kojarzą się z tzw. „kujonkami”, czyli okularami o okrągłych soczewkach. Tego typu oprawki nigdy nie wychodzą z mody, mimo że każdego roku pojawiają się nowe, niekiedy szalone propozycje. Druciane oprawki doskonale komponują się także z kultowymi aviatorami. Najlepiej wyglądają w połączeniu z soczewkami w pastelowych odcieniach albo z lustrzankami, które zyskały popularność w ubiegłym sezonie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *