Dobre okulary przeciwsłoneczne

Dobre okulary przeciwsłoneczne – jak je wybrać, żeby nie żałować?

Promieniowanie ultrafioletowe ma szkodliwy wpływ nie tylko na kondycję skóry, ale i oczu. Dlatego warto chronić je przed nim, nosząc dobre okulary przeciwsłoneczne. Jak je wybrać, by być zadowolonym i nie żałować dokonanego zakupu? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Dobre okulary przeciwsłoneczne – wskazówki dotyczące wyboru:

  • Nie decyduj się na pierwsze z brzegu okulary. Wybierz kilka modeli, dokładnie im się przyjrzyj i zwróć uwagę na design.
  • Sięgaj po markowe produkty, które przewyższają swoją jakością inne artykuły. Są doskonale wykonane, a każdy ich detal dopracowany. Poza tym możesz być pewien, że ich soczewki posiadają filtr blokujący szkodliwe promieniowanie UV. Niestety w przypadku okularów pochodzących z niepewnego źródła nie da się tego jednoznacznie stwierdzić, dlatego też lepiej nie ryzykować i zapłacić więcej.
  • Nie kupuj okularów w ciemno. Jeśli zamawiasz je przez internet, to sprawdź czy sklep jest zaufany i posiada odpowiednią renomę. Możesz też przejść się do salonu optycznego i tam dokonać wyboru, niemniej ceny produktów dostępnych w sieci są niższe, więc warto robić zakupy za jej pośrednictwem.
  • Jeżeli chcesz kupić dobre okulary przeciwsłoneczne, które będą pasować do twojego kształtu twarzy, podkreślą jej urodę i zniwelują mankamenty, to koniecznie je przymierz. Dzięki temu stwierdzisz, czy nie są za duże, za małe, za wąskie lub zbyt szerokie. Istotne znaczenie ma też kolor ich ramek. Powinien współgrać z odcieniem cery, kolorem oczu i włosów. Jeżeli lubisz klasykę i zależy ci na uniwersalnym produkcie, którym będziesz mógł dopełnić każdą stylizację, to wybierz stonowane barwy. Natomiast, jeśli chcesz mieć oryginalny dodatek, który przyciągnie spojrzenia mijających cię osób, to postaw na printy, wzory i soczyste odcienie.
  • Zwróć uwagę na jakość materiałów. Markowe okulary produkuje się z wysokiej jakości materiałów, co powoduje, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia, zadrapania lub zarysowania. Powinny być dość sztywne i solidne, a ich zawiasy nie obluzowane.
  • Pamiętaj, że dobre okulary przeciwsłoneczne powinny wygodnie leżeć na nosie. Pod żadnym pozorem nie mogą go uciskać, bo pojawią się na nim nieestetyczne odciski i otarcia. Podobnie wygląda sprawa z zausznikami. Nie powinny zbyt mocno przylegać do boków twarzy ani uciskać miejsca za uszami, bo jest to niezdrowe i niekomfortowe.
  • Porównuj ceny dostępnych artykułów. Wystarczy, że wybierzesz kilka modeli, spiszesz ich ceny i zastanowisz się, który z produktów spełnia twoje oczekiwania oraz mieści się w określonym przez ciebie budżecie.
  • W razie wątpliwości poradź się specjalisty lub poproś o opinię przyjaciółkę bądź kogoś z rodziny. Zapytaj, czy dobrze wyglądasz w okularach, czy pasują do twojego typu urody, czy nie zaburzają proporcji twojej twarzy itp. Zdanie osoby postronnej pomoże ci podjąć ostateczną decyzję.
  • Nie daj się złapać na okazje. Okulary znanych marek kosztują kilkaset złotych, więc nie ma mowy, by po promocji ich ceny sięgnęły kilkudziesięciu złotych. Niestety za wysoką jakość trzeba zapłacić więcej, ale wydatek można potraktować jak inwestycję na lata, bo z jednej pary okularów z pewnością będziesz korzystał przez długi czas.

Jeżeli szukasz dobrych okularów przeciwsłonecznych koniecznie zapoznaj się z ofertą na stronie eyemasters.pl